Zoom In

"citrus" soľ do kúpeľa

7,55 €
  • soľ do kúpeľa je výnimočným výrobkom, ktorý váš kúpeľ spríjemní a navodí úžasnú relaxačnú atmosféru a rozmazná vaše zmysly, ale aj pokožku,
  • obsahuje esenciálny olej citrónová tráva, vavrín kubébový a pomaranč, ktoré podporujú imunitný systém a pôsobia proti depresii, pokožku jemne tonizujú a znižujú tvorbu kožného mazu,
  • kúpeľová soľ obsahuje jadranskú morskú soľ, ružovú himalájsku soľ a epsomskú soľ, ktoré pomáhajú uvoľniť nervový systém, liečia kožné problémy, tíšia bolesť chrbta a končatín a uvoľňujú svalové napätie,
  • vďaka pridanému olivovému a mandľovému oleju bude vaša pokožka vyživená, jemná a vláčna,
  • šetrné zloženie zabezpečuje, že je vhodná pre všetky typy pokožky a vekové kategórie,
  • použité farbivá a esenciálne oleje sú prírodné a pomôžu premeniť váš kúpeľ na výnimočný zážitok.
Množstvo
Skladom

Esenciálny olej vavrín kubébový má svojou výrazne citrusovou vôňou povzbudzujúce účinky a pomáha zlepšiť koncentráciu. Pre svoje antiseptické účinky je vhodnou voľbou pri liečbe akné a mastnej pokožky. Je tiež vhodným pomocníkom pri svalovom napätí.

 

Esenciálny olej citrónová tráva  tonizuje pokožku, zvyšuje jej pružnosť, znižuje tvorbu kožného mazu a pomáha liečiť kožné škvrny. Citrónová tráva má antibakteriálne vlastnosti a v rámci starostlivosti o pleť predstavuje skvelý nástroj na boj proti baktériám spôsobujúcim akné.

 

Esenciálny olej pomaranč má príjemnú sladkú osviežujúcu vôňu. Je významným pomocníkom pre našu pokožku, pretože ju čistí a jemne tonizuje. Je vhodný pre pokožku so sklonom k masteniu a akné, ale pomáha znižovať začervenanie a opuchy.

 

Sušený celý kvet pomarančovníka horkého má upokojujúce a relaxačné účinky, pôsobí protizápalovo a antisepticky. Pokožku jemne tonizuje, hydratuje a regeneruje. Sťahuje tiež rozšírené póry, zosvetľuje škvrny a zjednocuje tón pleti.

 

Morská soľ, ktorú používame pri výrobe tejto soli je z oblasti jadranského mora a je kombináciou hrubozrnnej s jemne zomletou, aby sa ľahšie rozpúšťala počas kúpeľa. Táto soľ vzniká prirodzeným odparovaním morskej vody na slnku, vďaka čomu obsahuje veľké množstvo sodíka a chloridu. Popri tom obsahuje horčík, draslík, vápnik a ďalšie minerály, ale aj stopové prvky, meď, zlato, nikel a kobalt.

Pomáha pri liečbe ekzémov a psoriázy, ale je tiež užitočným pomocníkom pri problémoch s akné, pretože ničí baktérie, ktoré ho spôsobujú. Kedysi prevládal názor, že môže pokožku vysušovať, ale pravdou je, že to nie je celkom tak, pretože keď sa soľ dostane pod pokožku vyživuje jej spodné vrstvy viazaním vody, prekrvuje ju a dokonalo hydratuje.

 

Himalájska soľ kombinuje v sebe viac ako 84 rôznym minerálov ako napríklad horčík, sodík, vápnik, síru, fosfor, kremík. Je bohatá na elektrolyty, ale aj železo, ktoré dáva tejto soli jej typickú ružovú farbu. Pomáha v boji s kožnými ochoreniami, ako sú ekzém, lupienka a pokožke pomáha vyrovnávať jej prirodzené PH. Je tiež vhodnou voľbou pri liečení plesní na nohách a popraskanej pokožke. Kúpeľ v nej prináša naozaj vysoký stupeň uvoľnenia a pomáha posilňovať imunitu a regeneračné procesy. Dokonca ju poznali už v starovekom Egypte a Ríme, kde ju používali na liečbu bolestí hlavy a už spomínaných kožných problémov.

 

Epsomská soľ vďaka svojim antimikrobiálnym účinkom je správnou voľbou pri liečbe akné. Kúpeľ v nej nám pomôže uvoľniť nervový systém, ale aj tíšiť bolesti chrbta a končatín a uvoľňuje svalové napätie. Kúpeľ je prospešný aj pri problémoch so srdcom, pretože pomáha znižovať nepravidelný srdcový rytmus, bráni kôrnateniu tepien a znižuje krvný tlak. Pomáha udržovať rovnováhu PH v tele, uvoľňuje stres a napätie a pomáha tiež k lepšiemu a pokojnejšiemu spánku.

 

Olivový olej je doslova zázrak pre pokožku ľudského tela, pretože zloženie jeho mastných kyselín je veľmi podobné zloženiu ľudského mazu, vďaka čomu je vhodnou voľbou pre suchú pokožku, tiež pokožku so sklonom k podráždeniu, zapáleniu, alebo inak poškodenú.

 

Mandľový olej  výborne hydratuje pokožku a je preto vhodný pre suchú, citlivú a podráždenú pokožku, vhodnou voľbou aj pre pokožku so sklonom k začervenaniu, pretože ju navyše zmäkčuje a revitalizuje a podporuje hĺbkovú hydratáciu a vitalitu pleti.

 

 

Použitie:

Kúpeľ: pridajte 3-6 polievkových lyžíc soli do vášho kúpeľa ešte počas napúšťania vane tak, že ju nasypete pod tečúcu vodu, aby sa soľ mohla dôkladne rozpustiť. Ak Vám prekáža, že vám v kúpeli pláva množstvo bylín môžete soľ nadávkovať do vrecka z organzy a chvíľu ju na začiatku podržať pod tečúcou vodou. Potom sa ponorte do svojho voňavého kúpeľa a relaxujte 20-30 minút. (Ak by ste vo vani chceli tráviť dlhší je čas je vhodné po tomto časovom limite pripustiť ešte teplú vodu, pretože mnohé zložky sa najlepšie uvoľňujú ak je teplota vody aspoň 37 stupňov.)

Po kúpeli sa už nemusíte sprchovať čistou vodou, ani sa krémovať a predĺžite tak pôsobenie vzácnych minerálnych látok. Po kúpeli už len relaxujte. Takýto kúpeľ si môžete dopriať kľudne 2-3 krát do týždňa.

 

Kúpeľ nôh: nasypte primerané množstvo soli (1 polievková lyžica) do teplej vody a dôkladne rozpustite.

 

Peeling: naberte si soľ do dlane a naneste ju na navlhčenú pokožku a jemne ňou masírujte celé telo. Potom sa už len osprchujete čistou vodou, pretože ste odstránili množstvo odumretých buniek.

 

Inhalácia:  1 čajovú lyžičku pridajte do nádoby s vriacou vodou a budete inhalovať paru po dobu 10 až 15 minút.

 

 

 

Ak Vám pri kúpeli prekážajú bylinky, ktoré do soli pridávame, môžete soľ pred kúpeľom nadávkovať do vrecúška z organzy. Účinok kúpeľa ostane prirodzene zachovaný.

 

Každé naša soľ je vyrobená v menších dávkach, ručne v našej mydlárni na Slovensku. To je aj dôvod prečo sa jednotlivé várky solí môžu jemne líšiť v dizajne. Na farbenie používame iba prírodné farbivá.

 

Všetky naše produkty prešli mikrobiologickým a dermatologickým testovaním a spĺňajú legislatívne požiadavky na kozmetické výrobky.  

 

Skladujte: v suchu, pri teplote 15-25֠C, nevystavujte priamemu slnku

 

 

Zloženie (INCI): Sodium Chloride (morská soľ, himalájska soľ), Magnesium Sulfate (epsomská soľ), Olea Europaea Oil (olivový olej), Prunus Amygdalis Dulcis Oil (mandľový olej), Cymbopogon Flexuosus Herb Oil (EO citrónová tráva), Litsea Cubeba Fruit Oil (EO litsea cubeba), Citrus Aurantium Dulcis Oil (EO pomaranč), Flos auranti flower (sušený kvet pomaranča), C.I.15985*, C.I.19140*, Linalool**, Geraniol**, Limonene**, Citral**, Eugenol**

* potravinárske farbivo

**vyskytujúce sa prirodzene v esenciálnych olejoch a prírodných vôňach

6 položky

Tabuľka dát

Hmotnosť
450g

Špecifické referencie