Volám sa Katka a som zakladateľka značky KALA natural. Výrobe prírodnej kozmetiky a sviečok som sa začala venovať počas materskej dovolenky. Nie, že by som sa počas tohto čarovného obdobia nudila, ale potrebovala som relax od každodennej rutiny a keďže som odjakživa rada tvorila handmade výrobky a zaujímala sa o prírodu a zdravie, prišli ako prvé na rad sviečky. Postupne som testovala rôzne vosky a vône, až som sa prepracovala k sójovému vosku, ktorý je skutočne zdravou alternatívou a pre vôňu som si zvolila 100% čisté esenciálne oleje a prírodné vonné oleje, ktoré starostlivo kombinujem sama tak, aby nie len príjemne voňali, ale boli aj šetrné k prírode a prospievali zdraviu. Čerešničkou na torte bol výber vhodného knôtu, aby neuvoľňoval škodlivé látky do ovzdušia a my sme ich následne nedýchali, ale zároveň, aby krásne horel a pomáhal sviečke jemne uvoľňovať jej vôňu. Z toho dôvodu som si nakoniec zvolila drevený knôt, ktorý je v kombinácii so sójovým voskom zdravou alternatívou a zároveň predlžuje horenie samotnej sviečky. Počas tohto procesu som skúšala vyrábať aj vonné vosky do aromalampy, pretože tak nevzniká takmer žiadny odpad a správnou voľbou sa opäť ukázal sójový vosk.

                Mám citlivú pokožku a ukázalo sa, že moja dcérka tiež. Mnohé mydlá a kozmetické výrobky, ktoré sa tvárili ako zdravé, nám spôsobovali kožné problémy a lokálne podráždenie pokožky. Tak som sa v istom momente rozhodla, že musí existovať alternatíva a keďže som vyštudovala chemickú školu a vždy som bola prirodzene zvedavá a kreatívna osoba, povedala som si, že vyskúšam mydlá a kozmetiku pre našu potrebu vytvoriť sama. Tak začali na svetlo sveta prichádzať prvé vlastné mydlá, ktoré dodnes pripravujem tradičnou metódou za studena, s rôznym zložením a vôňou, až kým sa mi podarilo vybrať vlastné receptúry, ktoré boli nás vhodnou voľbou a pomáhali nie len mne a dcérke, ale aj mame, ktorá má od narodenia atopickú pokožku a dobré ohlasy som mala aj od známych, ktorí ich začali „na skúšku“ používať tiež.

                Po tomto malom-veľkom úspechu som sa rozhodla vyskúšať vytvoriť vlastnú soľ do kúpeľa. Opäť som študovala účinky rôznych druhov solí, byliniek a kombinácií vôní, až sa mi podarilo „namixovať“ soľ do kúpeľa, s ktorou som spokojná, pretože nie len krásne vonia vďaka 100% esenciálnym olejom, ale má aj mnohé zdravotné benefity, vďaka svojmu zloženiu.

                Od výroby solí bol už len krôčik k tvorbe šumivých bômb do kúpeľa, ktoré boli nie len skvelou tvorivou činnosťou pre moje deti, ale z kúpeľa im urobili naozaj zdravý a voňavo farebný zážitok, ktorý vďaka pridaniu mandľového a olivového oleja pokožku ešte aj krásne jemne premastí.

                Môj proces učenia a tvorby neustále pokračuje a preto sa snažím vyhľadávať ďalšie nové informácie o bylinkách, éterickým olejoch a ďalších ingredienciách, ktoré používam, alebo plánujem použiť, o ich vhodnom použití a samozrejme hlavne o ich účinkoch na naše zdravie.

                Všetky kozmetické výrobky, ktoré tvorím sú 100% vegánske, bez použitia palmového tuku, dermatologicky testované, bez obsahu konzervačných látok, obsahujú iba prírodné zložky, ktoré nezaťažujú životné prostredie ani pokožku, a sú samozrejme s láskou vyrábané v mojej dielni pre Vás.